V četrtek, 26. 9. 2013, smo tretješolci zamenjali šolske torbe in zvezke za nahrbtnike in gojzarje ter se podali na prvi športni dan – pohod na Goro nad Malenskim Vrhom. S kombiji smo se odpeljali do Malenskega Vrha, od tam pa smo pot nadaljevali peš. Takoj za prvimi hišami smo zagledali markacije, o katerih smo se dan prej pogovarjali v šoli. Naše oči so jim celo pot zvesto sledile, hkrati pa so noge poskrbele za precej hiter tempo in v eni uri so nas pripeljale do cilja. Pri cerkvi smo se okrepčali z dobro malico, za sladico pa je poskrbel gospod župnik, ki nas je pogostil z bonboni. Spomnili smo se na pokojnega športnega novinarja Staneta Ureka in pri cerkvi njemu v poklon izvedli jutranjo telovadbo. Kljub strmemu klancu in telovadbi pa nam je ostalo še kar nekaj energije, ki smo jo z veseljem vložili v igrico Planinska miš, ob kateri smo se tudi prav prijetno nasmejali. Na Malenski Vrh smo se vračali po drugi poti, in sicer po cesti do Hleviš, od tam smo se spustili do kmetije Fortunc ter se po gozdni poti okoli Gore vrnili nazaj na Malenski Vrh. V Poljane smo se vrnili utrujeni, a zelo zadovoljni, saj je bil za nami uspešno izpeljan prvi športni dan.

Učiteljica Alenka Jelovčan