V torek, 2. februarja 2010, je na naši šoli potekalo regijsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje. Gostili smo osemdeset tekmovalcev iz osemindvajsetih gorenjskih osnovnih ter srednjih šol, spremljalo pa jih je petindvajset njihovih mentorjev.

Pred tekmovanjem je zbrane tekmovalce in mentorje pozdravila ravnateljica Ivanka Oblak, mentorje pa je nagovorila tudi ga. Mojca Škrinjar, višja svetovalka ZRSŠ na Območni enoti ZRSŠ Kranj. Za kratko kulturno popestritev je poskrbela gospa Anica Berčič, ki je s svojim znamenitim Lucinim monologom iz Tavčarjevega Cvetja v jeseni zbranim približala tudi poljansko govorico.

Potem pa je glavno “delo” seveda čakalo učence in dijake, ki so na osnovi prebranih literarnih del pisali razlagalne spise.

Tekmovanja so se udeležile tudi tri učenke naše šole, in sicer Mateja Košir, Barbara Robba in Petra Jesenko.