Hej!

Tam za devetimi gorami in devetimi vodami, v šoli z najlepšo fresko na zidu, v njenem tretjem nadstropju levo … stoji knjigobežnica.

Prva.

Tista druga pa se je na Podružnični šoli Javorje ugnezdila kar na stopnice v kovček potujoče knjižnice.

Čaka nate in na tvojo knjigo.

Knjigobežnica?

Da, knjigobežnica.

V sklopu Unesca smo v letošnjem šolskem letu tudi na naši šoli del projekta Menjaj branje za sanje.
Osnovni cilj projekta je vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi. Poleg tega je vodilo tudi želja po izboljšanju medsebojnega sporazumevanja, razvijanju odgovornosti do sočloveka, medgeneracijskega spoznavanja in povezovanja med posamezniki. Nenazadnje je zelo pomembno tudi spoznanje, da nam knjige podarjajo čas samo zase.
Projekt poteka kot organizirana izmenjava knjig, opremljenih s posvetili, z mislimi ali s citati.

Vsi učenci in zaposleni ste lepo vabljeni, da v kotičku na zgornjem hodniku pustite svojo knjigo z zapisanim posvetilom. Velja pravilo »ena – ena«. Eno knjigo s posvetilom prineseš od doma, eno odneseš domov. Ta ti ostane za vedno. Za spomin na branje, ki ga menjaš za sanje.

Mateja Tušek, vodja projekta