OŠ Davorina Jenka iz Cerkelj na Gorenjskem je v letošnjem letu razpisala že 5. pilotni Unescov likovni natečaj “Mi vam modrost, vi nam radost”. V svojih likovnih delih so otroci izražali odnos do svojih prednikov, ljubezen do družine, spoštovanje življenja v medgeneracijskih odnosih.

Izmed 355 likovnih del, prispelih iz 26 šol iz Kitajske, Šrilanke, Indije, Rusije, Poljske, Moldavije, Ukrajine, Bolgarije, Srbije, Makedonije in Slovenije, je žirija izbrala 100 del za razstavo, 12 avtorjem in njihovim mentorjem pa izročila posebna priznanja in jih enakovredno nagradila. V vsaki starostni skupini je podelila tudi nagrado za najboljšo kolekcijo, ki jo prejmeta mentor in šola.

V publikacijo, ki jo je ob zaključku natečaja izdala OŠ Davorina Jenka, se je s svojimi deli uvrstilo tudi pet učencev naše šole, in sicer Tim Bogataj, Tina Bradeško, Urban Drlink, Izabela Malovrh in Viktorija Peternel.

2013 izdelki 023

Tim Bogataj

2013 izdelki 020

Tina Bradeško