Letošnji mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju, ki ga vsako leto sponzorirajo Lions klubi s celega sveta, so poimenovali “Lead with Compassion” – Naj nas vodi sočutje. Namen natečaja je bil spodbuditi otroke k vživljanju v druge, širitvi miru in razumevanja.
Pod pokroviteljstvom LK Škofja Loka je sodelovalo pet osnovnih šol, in sicer: OŠ Ivana Groharja, OŠ Cvetka Golarja, OŠ Škofja Loka-Mesto, OŠ Poljane  in OŠ Železniki.
Komisija je izbrala pet plakatov, med katerimi je tudi izdelek naše učenke Ajde Stanonik.

Iskrene čestitke vsem našim učencem, ki so s svojim ustvarjanjem pokazali, da razumejo sočutje in celotno sporočilo natečaja. Posebna čestitka pa seveda nagrajenki Ajdi!

Mentorica Mihaela Žakelj Ogrin

Izbrani plakati OŠ Poljane, ki si jih lahko ogledate na razstavi v Sokolskem domu v Škofji Loki

Utrinki z razstave v Sokolskem domu v Škofji Loki

Razstava v Sokolskem domu bo na ogled do nedelje, 27. novembra 2022.

Sokolski dom je v času razstav odprt:

• od torka do petka od 10. do 12. ure in od 17. do 19. ure
  • ob sobotah od 9.30 do 12.30 ure