V sredo, 20. 1. 2010, so se učenci 1. razredov skupaj z učiteljicami z avtobusom odpeljali do podružnične šole v Javorjah, kjer se je odvijal naš zimski športni dan.

V Javorjah nas je z nasmehom na obrazu sprejel učitelj Janez Poljanšek, ki se je za nas še posebej potrudil in nam pripravil terene v okolici šole. Smučarji so se najprej preizkusili v hitrostnem smučanju na za to pripravljenem poligonu. Nadaljevali so z vožnjo med vrati po »čisto pravi« progi in se za konec preizkusili še v skoku na izjemno dobro pripravljeni skakalnici. Ostali udeleženci športnega dne pa so se najprej podali na krajši pohod v okolico Javorij. Po prihodu nazaj so nadaljevali z drsanje po strmi stezi s snežno lopato in sankanjem v paru. Prav vsi učenci pa so se za konec pomerili še v sankaški tekmi. Tekom dopoldneva smo v prelepem sončnem vremenu uživali v različnih dejavnostih in igrah.