Letos je teden otrok zaznamovalo geslo »Skupaj se imamo dobro!« In res smo se imeli. Učencem v goste so ponovno prišli razigrani otroci iz vrtca Agata. Tokrat smo se družili spet ob branju, dejavnosti pa smo popestrili z gibanjem in plesom. Kakšno veselje! Naša druženja že kar nekaj časa zaznamujeta knjiga in druženje ob branju. Tokrat smo branje združili z gibanjem in pozornim poslušanjem. Torej – ko je Filip v zgodbici poskočil do neba, smo poskočili tudi mi. Ko se je Metka zavrtela trikrat, smo se zavrteli trikrat tudi mi. Naravnost zabavno je bilo. Nismo pa zamudili niti priložnosti, da zaplešemo. Tokrat smo se zavrteli in sprostili ob pesmi Nipkeja Skup se mava dobr. Če še ne veste, je Nipke ambasador tedna otroka in ja, »prov kul je blo«.

Barbara Tavčar