V sredo, 19. 6. 2013, je na naši šoli potekalo drugo tekmovanje v atletiki za pete razrede treh osnovnih šol iz Poljanske doline in treh podružničnih šol naše občine. Poljane sta zastopali OŠ Poljane in PŠ Javorje, Gorenjo vas so zastopale OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, PŠ Lučine in PŠ Sovodenj, Žiri pa je zastopala OŠ Žiri.

V zelo toplem poletnem vremenu je okrog 120 petošolcev prikazalo svoje sposobnosti  v atletskih disciplinah: v teku na 60, 300, 600 m, v skoku v višino in skoku v daljino ter v metu žvižgača. V drugem delu pa so se pomerili na turnirju v igri z žogo. Podružnice in osnovne šole so tekmovale ločeno.

ŠŠD Mladi vrh je najboljše nagradilo s kolajnami in pokali. V igri med dvema ognjema so bili med podružnicami najuspešnejši učenci s Sovodnja, med OŠ pa Žirovci.

Prehodna pokala za najuspešnejši atletski nastop in za nastop v igri z žogo sta za eno leto domov odnesli  OŠ Žiri in PŠ Lučine.

Janez Poljanšek

Rezultati: troboj_5_razred_2013

Nekaj fotoutrinkov je v spodnji fotogaleriji.