»Vsi na kolo za zdravo telo,« smo si rekli v 1. razredu in v petek, 14. junija, prav zares prišli v šolo s kolesi. Pravzaprav so kolesa pripeljali starši, ki so se res prijazno odzvali na prošnjo učiteljic. Prvi dve uri je bilo šolsko igrišče rezervirano samo za nas. Opravili smo ravnotežno nalogo za športni program Zlati sonček: po trije učenci hkrati so se dve minuti vozili v prostoru 20 m x 20 m, pri čemer niso smeli stopiti s kolesa in ne ovirati drugih. Učenci so se nato pogumno podali še na poligon, ki so ga vsi uspešno prevozili.

Po malici smo se skrili v senco za telovadnico in športni dan nadaljevali z zanimivimi štafetnimi igrami: hoja s hoduljami, prenašanje vode v lončku, prenašanje namiznoteniške žogice z žlico,tek parov v obroču. Bilo je vroče, a ves napor je bil v hipu pozabljen, ko smo učiteljice svoje prvošolce presenetile s sladoledom.

Danica Albreht