V ponedeljek, 10. junija 2013, smo v 5. a razredu dobili nepričakovan in zelo poseben obisk pisateljice  Janje Vidmar. Zaslužili smo si ga z uspešnim sodelovanjem v detektivski nalogi, ko smo prebirali njene knjige in iskali odgovore na zelo težka detektivska vprašanja. Pojavila se je kar sredi ure in nam uro spraševanja matematike spremenila v zelo prijetno druženje z umetnico. O njenem obisku so učenci povedali naslednje:

–          Pisateljica je zelo zabavna.

–          Všeč nam je bilo, ker se je šalila z nami.

–          Dekleta smo ponosna, ker smo v kvizu znanja premagale fante in za nagrado dobile njeno knjigo Ta slavna Nuška.

–          Predstavila nam je knjigo, ki sta jo ustvarili skupaj s svetovno popotnico Benko Pulko. V njej opisuje zgodbe otrok sveta. Naučila nas je, da ni bogat tisti, ki ima veliko denarja, ampak tisti, ki nosi bogastvo v srcu.

–          Dokazala nam je, da tisti, ki veliko bere, v šoli in tudi v življenju dosega boljše rezultate.

Preden smo se poslovili, smo se s pisateljico tudi fotografirali. Obljubila nam je, da nas nekoč obišče tudi ob zaključku bralne značke.

Zapisala: Cilka Čibej