Mlajši učenci se vsako leto veselijo oktobrskega tedna otroka, v katerem se vedno kaj zanimivega dogaja. Letošnji teden otroka je zaznamovalo geslo »Skupaj se imamo dobro!« Otroci so veliko časa preživeli zunaj, saj je bilo vreme prelepo. Tudi v gozd so se odpravili. Od doma so prinašali pripomočke za gibanje na prostem, se družili, zabavali in gibali. Preizkušali so se v igrah, ki se jih običajno ne igrajo. Prebirali so knjige, se pogovarjali o prijateljstvu, prepevali zabavne pesmi in se veliko smejali.

K učencem so v goste ponovno prišli razigrani otroci iz Vrtca Agata. Skupaj so brali, branje pa združili z gibanjem in pozornim poslušanjem. Torej, ko je Filip v zgodbici poskočil do neba, so poskočili tudi otroci. Ko se je Metka zavrtela trikrat, so se zavrteli trikrat tudi oni. Naravnost zabavno je bilo. Niso pa zamudili niti priložnosti, da zaplešejo. Zavrteli in sprostili so se ob pesmi Nipkeja Skup se mava dobr. Če še ne veste, je Nipke ambasador tedna otroka – in ja, »prov kul je blo«.