Slovenska krajina je izjemno bogata z naravnimi in kulturnimi spomeniki, o čemer smo se uspeli prepričati tudi pretekli petek, ko smo v okviru srečanja Mreže Unescu pridruženih šol spoznavali Semič. Že uvodna prireditev je nizala bleščeče bisere na ogrlico novih spoznanj in nas z vsako naslednjo točko navdihovala z belokranjsko glasbeno, pevsko, plesno, igralsko, kulturno, geografsko in kulinarično dediščino.

Po malici smo se razporedili v delavnice, na katerih smo se poljanske udeleženke lotile izdelave belokranjskih pisanic v batik tehniki. Ostali udeleženci pa so lahko spoznavali glino, fotografirali, pekli pogačo, se učili kolo in belokranjske pesmi, pletli zapestnice prijateljstva s kongerijo (miniaturno školjko), spoznavali vzorce in igre nekoč ter poslušali o Mitrovem templju in kulturni dediščini Kočevarjev.

OŠ Semič in celotna Bela krajina sta nam imeli veliko pokazati, zato se tja zagotovo še kdaj vrnemo.

Damjana Bonča