Na povabilo učiteljice Mateje Tušek so se prvošolci v petek, 24. maja 2013, pri športni vzgoji  pridružili šestošolcem. Pod njenim vodstvom so učenci in učenke 6. razreda prvošolcem predstavili nekaj iger naših dedkov in babic. Po navodilih pred vsako igro je sledil preizkus igre v živo. Šestošolci in prvošolci so se brez ovir pomešali med seboj, se predali igri in uživali. Pošteno prepoteni so bili ob zaključku šolske ure, vendar zadovoljni in navdušeni nad igrami, o katerih jim zagotovo večkrat pripovedujejo stari starši, pred kratkim pa so se v okviru teme življenje nekoč in danes pogovarjali tudi pri SPO.

Vsi, tako prvošolci kot šestošolci, so na koncu ugotovili, da je bilo druženje v igrah prijetno in da bi ga lahko še kdaj ponovili.

Irma Čadež