V sredo, 22. maja,  so učenci  obeh drugih razredov imeli športni dan ─ pohod. Pot nas je vodila od šole do Dobja, kjer smo skrenili proti Svetemu križu. Sprva je bila pot za nekatere učence kar strma in je marsikomu povzročila malo nelagodja. A spodbujali smo drug drugega in kaj kmalu prišli do travnika pod cerkvijo, kjer smo imeli prvi postanek. Nadaljevali smo pot ob gozdnem robu do prve hiše v Dolenjem Brdu. Po krajšem postanku in razgledovanju po okolici smo se odpravili naprej. Vmes smo imeli postanek za malico in nekaj krajših priljubljenih gibalnih iger. Po gozdni poti smo pohod nadaljevali do Širokih lazov in se spuščali proti Dobenski Ameriki. Imeli smo nekaj krajših postankov. Sledili smo poti do Dobja. Veseli in zadovoljni smo prispeli do šole, kjer smo zaključili naš športni dan.