V ponedeljek, 20. maja, so učenke in učenci 1. in 2. razreda v okviru kulturnega dne obiskali poljansko knjižnico.

Knjižničarka Romana  je zelo nazorno in starosti primerno predstavila delovanje knjižnice v Poljanah. Učence je seznanila z načinom in časom izposoje. Največ časa je namenila predstavitvi knjig (knjige za cicibane, poučne knjige, največja – najmanjša, zvočna, knjiga z igračko, knjige iz posameznih zbirk …) izmed več kot 8.708 enotami knjižnega in neknjižnega gradiva, ki se po obnovitvi knjižnice leta 2008 danes nahaja v svetlih in zelo lepo urejenih prostorih in je na voljo njenim zvestim obiskovalcem.

Na koncu predstavitve so učenci z veseljem prisluhnili še pravljici, ki jo je prebrala knjižničarka. Povabila jih je tudi k članstvu, da bi knjižnico obiskovali v času počitnic, ko v šolski knjižnici ne bodo imeli možnosti izposoje.

Obisk knjižnice je bil zelo prijeten. Knjižničarki smo se zahvalili za izčrpno predstavitev, nato pa odšli nazaj v šolo.

Irma Čadež