Ljudje so si Zemljo dolgo predstavljali kot okroglo ploščo z vseh strani obdano z morjem. Da je Zemlja okrogla, so sklepali že stari Grki, dokazati pa je to uspelo portugalskemu pomorščaku Magellanu, ki je na začetku 16. stoletja v treh letih obplul celotno Zemljo. V današnjem času pa lahko le s klikom na svetovnem spletu potrdimo, da Magellanova »trditev« res drži.

… KAKO SMO SE LOTILI DELA …

1. Pripravili smo model Zemlje (postopek kaširanja na balon).

2. Kaširan model smo pobarvali in nanj nalepili/naslikali/natrgali … kontinente.

3. Kontinente smo označili, prav tako tudi svetovne oceane. Na modelu Zemlje smo prikazali ekvator, severni in južni povratnik, začetni poldnevnik in oba pola.

4. V šoli smo morali s pomočjo modela prikazati rotacijo in revolucijo Zemlje ter letne čase, zato smo se na to posebej pripravili.

5. Vsakemu kontinentu smo pripravili geografsko izkaznico, na kateri je ime, nalepljena slika, zapisana velikost (površina), trije najvišji vrhovi (lahko tudi gorovja), tri največje reke, največje/najglobje jezero. Morda najdete na izkaznicah še kakšno naravnogeografsko zanimivost.

Vabljeni k ogledu modelov in izkazniv na šolskem hodniku.