V četrtek, 28. marca, so učenci OŠ Poljane in OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas pripravili občinski parlament. Tema letošnjega občinskega parlamenta je bila Stiske in radosti odraščanja. Srečali smo se na naši šoli in razpravljali na temo svobode, staršev, videza in seveda na temo šole. Razmišljali smo o tem, kaj bi radi sporočil staršem, v čem želimo spremeniti šolo, kako pomemben je videz v našem odraščanju, kako lahko izražamo svojo svobodo. Imeli smo priložnost povedati svoje mnenje in biti kritični. Po skupinah pa smo na te teme izdelali plakate ter jih predstavili. Na koncu pa smo podali svoja mnenja o tem, kaj kot odraščajoči mladostniki cenimo in kaj pogrešamo v naši občini Gorenja vas – Poljane. Svoje pohvale in predloge smo zapisali v obliki apela, ga vsi podpisali in naslovili na našega župana g. Milana Čadeža.

Urša Božnar in mentorica Barbara Tavčar