V petek, 15. marca 2013, so se učenci Osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas in Osnovne šole Poljane zbrali v poljanski telovadnici, da bi se pomerili v znanju o svojem domačem kraju. Tekmovanje je organiziralo Turistično društvo Gorenja vas. Za OŠ Ivana Tavčarja so tekmovali Tanja Pivk, Jaka Osredkar, Saša Rautar, Tamara Klemenčič ter Zala Filipič, za OŠ Poljane pa Urban Tavčar, Urban Oblak, Meta Pintar, Urša Božnar ter Mojca Šubic. Tekmovali so v znanju iz zgodovine, gospodarstva in turizma v svojem kraju, preverili pa so tudi, koliko vedo o športu ter znanih osebnostih Poljanske doline. Voditelja ter komisija so poskrbeli, da sta bili obe strani zadovoljni. K težjim vprašanjem so dodali še podvprašanja o pomenih določenih besed iz “Polanskega slovarja”, odgovori pa so vedno znova nasmejali občinstvo.

Na prireditvi je bilo govora tudi o Emi Klinec, Anji Koračin ter Florjanu Jelovčanu, ki so vse razveselili s svojim obiskom.  Da pa tekmovanje ne bi bilo dolgočasno, so poskrbela dekleta iz plesne skupine Step in Tjaša Buh, Anja Koračin, mladi plesalki, ki sta zaplesali ples Metulj, ter otroški pevski zbor pod vodstvom Matjaža Slabeta.

Mojca Šubic, Urša Božnar