V četrtek, 26. maja, smo se MPZ Poljane v spremstvu dveh učiteljev odpravili na Zborovski Boom v Ribno pri Bledu.
Naš zbor šteje 25 pevk. Na ta nastop smo se pripravljale že dva meseca. Po peti šolski uri smo se z avtobusom odpravili najprej v Gorenjo vas po Gorenjevaščane, nato pa smo se odpeljali v Ribno. Ko smo prispeli, smo najprej odložile svoje stvari, takoj za tem pa smo si poiskale senco, saj je bilo v Ribnem zelo vroče. Srečne pa smo bile, da nam je naš zborovodja izbral bele skupinske majice, da nam je bilo manj vroče. Čez nekaj časa smo z bendom in MPZ Gorenja vas preskusili zapeti pesem Dan ljubezni. Menim, da nam je šlo odlično. Medtem ko smo čakali na ostale pevske zbore, smo pomalicali, se zabavali na igralih in plesali na pesmi, ki jih je izvajal bend. Ko smo se vsi pevski zbori zbrali, smo imeli generalko, ki je potekala brezhibno. Spet smo imeli čas za počitek. Nato pa se je nabralo kar nekaj občinstva. Ko je bila ura šest, smo začeli koncert. Povezoval ga je Rok Bohinc, ki smo ga vsi poznali iz Osvežilne fronte. Skoraj celo predstavo smo se smejali njegovim štosom. Na koncu je Rok podelil šopke rož vsem našim zborovodjem. Ker je imel rojstni dan, smo mu vsi skupaj zapeli Vse najboljše. Tudi predstava nam je šla dobro od rok. Uživali smo, ker smo se pesmi odlično naučili. Takoj po predstavi smo vzeli svoje stvari in odšli domov. Do šole smo se pripeljali okoli osmih.

To je izkušnja, ki je ne bom nikoli pozabila. Punce našega pevskega zbora smo bile ponosne na svojega zborovodjo Matjaža Slabeta, ki nas je spodbujal in nas učil pesmi, kar ni mala malica.

Jerca Tušek

Razpoloženje in ubrane glasove otrok si lahko ogledate v spodnji galeriji ter videoposnetku.