Šestošolci smo še pred prvim pomladnim dnem spoznavali lepote še zelo zimskega arboretuma. Naučili smo se, da beseda “arboretum” pravzaprav pomeni zbirko dreves in grmov. V zbirki aroboretuma Volčji Potok je kar 4000 različnih drevesnih vrst in grmovnic – skoraj s celega sveta, le Avstralija nima predstavnika.

V sodobno opremljeni učilnici smo pokazali svoje (skorajda odlično) znanje o osnovnih značilnostih rastlin, ki smo ga izpopolnili na terenu.

Če vas zanima, katere so značilnosti francoskih vrtov, kakšen cvet ima nepozebnik in kako hitro lahko raste bambus, nas pocukajte za rokav.

Arboretum nas je navdušil – predvsem zato, ker smo v njem lahko pokukali v čudovito zimsko naravo … ker smo se ponašali z znanjem, ki nam ga je že v šoli podala učiteljica Bojana … in ker smo uživali v družbi drug drugega.

Torej … vabljeni v Arboretum Volčji Potok tudi pozimi!