Učenci na naši šoli nas vsako leto opomnijo, da se bliža valentinovo in da si želijo napisati kakšno sporočilce. Pa smo letos izpeljali idejo »Ulico valentinovih sporočil«. Vrvež, pritajen smeh in šepetanje. Rdeča srčkasta vrečka za vsak razred, polna sporočil in lepih misli.

Ti si zame najboljša prijateljica. — Si »fejst« punca. — Všeč mi je, ko me spraviš v dobro voljo. Rad sem v tvoji družbi. — Si pravi prijatelj. — S teboj ni nikoli dolgčas. — Ste fejst učiteljica.

V teh časih, ko nam vsem manjka človeške topline in bližine, lepa beseda ogreje srce ter pričara nasmehe na obrazih. Že res, da valentinovo velja za praznik zaljubljencev, vendar je lahko še več kot to. Učimo se izrekati pohvalo, povedati nekomu, kaj nam pomeni, in se preprosto učimo izražanja čustev do sošolca, sošolke, prijatelja ali učitelja.

Poizkusite in polepšajte dan nekomu, kateri koli dan, ne samo na valentinovo.

Barbara Tavčar