V torek, 15. januarja 2013, smo učenci osmih in devetih  razredov spoznavali različne srednje šole in poklice. Predstavitve so potekale v popoldanskem času, in sicer od 15. do 18. ure.

Predstavile so se nam naslednje srednje šole:

Srednja zdravstvena šola Ljubljana

Biotehniški center Naklo

Biotehniški izobraževalni center Ljubljana

Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo Ljubljana

Srednja gostinska in turistična šola Radovljica

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana

Srednja šola za strojništvo Škofja Loka

Srednja šola za lesarstvo Škofja Loka

Gimnazija Škofja Loka

Srednja šola Jesenice (program srednja medicinska sestra in vzgojitelj predšolskih otrok)

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana (program umetniška gimnazija)

Škofijska klasična gimnazija Ljubljana

Šolski center Kranj

Ekonomska gimnazija in srednja šola Radovljica

Srednja šola za gostinstvo in turizem v Ljubljani

Polycom

Vsaka šola nam je postregla z nekaj splošnimi informacijami, izvedeli smo za pravila, ki veljajo na šolah in si ogledali urnike.  Opozorili so nas na pomembne datume glede vpisa, na katere moramo biti pozorni devetošolci. Za boljšo predstavo smo videli nekaj filmčkov in veliko slik. Na koncu pa predstavniki posameznih šol z veseljem odgovarjali na naša  vprašanja.

Takšen način predstavitve srednjih šol nam je bil zelo všeč, saj bo pripomogel k temu, da se bomo  laže pravilno odločili za svoje nadaljnje šolanje.

Na žalost je to torkovo popoldne zaznamovalo močno sneženje, zato se predstavniki nekaterih ostalih šol do nas niso prebili.

Urša Božnar, 9. a