Na mrzlo soboto, 8. januarja, smo se v okviru izbirnih predmetov v 7. in 9. razredu odpravili na Šolski Planiški maraton v teku na smučeh.
Skupina devetih učencev in učenk si je izbrala pohod in so tako obiskali Tamar, druga skupina pa je tekla na smučeh. Takoj po prihodu in ureditvi opreme smo se odpravili na ogled proge, dolge dva kilometra. V posamičnem štartu se je na pot pognalo tudi nekaj naših učencev in učenk, ki so dosegli odlične rezultate. Med dekleti je 5. mesto osvojila Veronika Pisk, medtem ko fantje niso pustili veliko prostora učencem drugih šol, saj je Blaž Jurčič osvojil 4. mesto, Taj Stanonik 3. in David Križnar 1. mesto med nekategoriziranimi tekači.

Po razglasitvi pa smo se najbolj “zagnani” odpravili s smučmi še do koče v Tamarju, ob 13. uri pa prijetno utrujeni krenili nazaj v Poljansko dolino.

Prekrasne utrinke pa si lahko ogledate v galeriji …

Uroš Čadež