Učenci 4. razredov smo v imeli v torek, 18. 12. 2012, 1. naravoslovni dan.

Odpravili smo se v Ljubljano v Slovenski šolski muzej. Tam nas je sprejel vodič Tomaž, ki nas je popeljal skozi stalno razstavo Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja do 1991. Spoznali smo razvoj šolstva, ljudi, ki so pomembno vplivali na to, da se danes lahko šolajo prav vsi otroci, ter si ogledali učne pripomočke in šolske potrebščine, ki so jih učenci uporabljali včasih. Najbolj pa smo se veselili udeležbe na igrani učni uri naših babic in dedkov. Oblekli smo šolske uniforme, si nadeli rokavnik ter se posedli v čisto prave šolske klopi. V razred je vstopila zelo stroga učiteljica, ki nas je to uro učila lepopis. Naslavljati smo jo morali z »gospodična učiteljica«, ob pogovoru z njo vstati ter odgovarjati v celih povedih. Le redko je bila z našim odgovorom zadovoljna. Pisali smo s peresi, ki smo jih prej pomočili v črnilo. Pisava nam je šla kar dobro od rok, zelo težko pa smo se pri pisanju držali strogih pravil o lepi drži. Pri pouku smo pridno sodelovali ter nič klepetali, saj smo se bali stroge učiteljice.

Ugotovili smo, da je danes šola veliko prijaznejša do nas učencev, saj nam dopušča otroško razposajenost in druženje z vrstniki.