Vsako leto Lions klubi s celega sveta sponzorirajo mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju.

Letošnji 34. ( na svetovnem nivoju) natečaj Plakat miru nosi ime “We are all connected” – Vsi smo povezani.
Namen natečaja je spodbuditi otroke k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnemu razumevanju.

Pod pokroviteljstvom LK Škofja Loka je sodelovalo pet osnovnih šol, in sicer: OŠ Ivana Groharja, OŠ Cvetka Golarja, OŠ Škofja Loka-Mesto, OŠ Poljane  in OŠ Železniki. Skupaj je nastalo 111 plakatov.

Komisija je med vsemi izbrala pet plakatov, med katerimi je tudi izdelek naše učenke Simone Fojkar.

Iskrene čestitke vsem, ki so s  svojimi deli pokazali, da razumejo namen in sporočilo natečaja. Še posebej pa čestitamo nagrajenki Simoni!

Mentorica Mihaela Žakelj Ogrin

Plakati naših učenk in učenca

Izbrani plakati, ki si jih lahko ogledate na razstavi v Sokolskem domu v Škofji Loki

Utrinek z razstave v Sokolskem domu v Škofji Loki

Razstava je odprta od srede, 3. novembra 2021, do ponedeljka, 15. novembra, in sicer:

• med tednom od 10. ure do 12.30 ter od 17. do 19. ure
  • v soboto od 9.30 do 12.30
  • v nedeljo od 9.30 do 12.30 ter od 17. do 19. ure, ko bo šest  finalnih plakatov poslanih na Distrikt.