POHOD NA VINHARJE (661 m)
»PEŠARJEV GRIČ«
Izhodišče: Poljane

OPIS POTI

Na čudovito, sončno sobotno dopoldne smo se s štirinajstimi nadobudnimi pohodniki prvega in drugega razreda odpravili na bližnji grič – Vinharje.
Pot smo pričeli s krožišča za šolo in nadaljevali  skozi Poljane v Predmost. Mimo hiše Pr’ Čik’ smo se povzpeli na poljansko razgledno točko, imenovano Kovč’k. Sledili smo kolovozu, ki nas je kmalu pripeljal v čudovit jesenski gozd. Po gozdnih tleh je bilo polno kostanja, ki je nehote pristal v naših vrečah in nahrbtnikih. Srečali smo gospo, ki je ravno zaključevala svoj jutranji pohod in nas opomnila, naj pozorno gledamo naokoli, saj v tem gozdu jurčki zelo radi uspevajo. Tako smo se povzpeli po ozki stezici, »z očmi na pecljih«. In splačalo se je. Našli smo jih kar nekaj. V prijetnem jesenskem vzdušju smo prispeli do cilja. V zavetrju ob robu gozda smo si poiskali svoj prostor pod soncem in pomalicali.
Grič smo zapustili po čebelarski poti v Žabjo vas in se ob Poljanski Sori s polnimi nahrbtniki kostanja in gob vrnili do šole.

Katja Zorko