Naši učenci velikokrat sodelujejo na natečajih, bodisi literarnih ali likovnih, in pogosto prejemajo nagrade. Tudi tokrat je tako. Naša učenka Sabina Bohinc iz 6. b razreda je sodelovala na natečaju Društva za Združene narode za Slovenijo, ki že sedmo leto razpisuje natečaj za osnovnošolce in srednješolce ob dnevu človekovih pravic. Tema letošnjega nagradnega razpisa je  ”V skrbi za zdravo prihodnost”. Zdrava šola lahko še posebno spodbuja ter ozavešča mlade k zdravemu življenju in s tem pripomore k njihovi lepši prihodnosti. V sodelovanju s SZO želijo med mladimi tako dvigniti raven ozaveščenosti o 6. milenijskem razvojnem cilju kot tudi promovirati zdrav življenjski slog.

Sabina je s svojim likovnim delom »Svet v sadju« prepričala žirijo in v kategoriji 5. in 6. razred osvojila nagrado. Simbolno nagrado je prevzela na svečani proslavi ob dnevu človekovih pravic in se imela priložnost srečati tudi s pomembnimi gosti, nor. dr. Bavconom, bivšim predsednikom Republike Slovenije Milanom Kučanom in drugimi.

Njeno delo bo razstavljeno v prostorih Društva Združenih narodov v Ljubljani.

Sabini čestitamo!

Barbara Tavčar