V mesecu decembru se vse vrti okrog dobrodelnosti in obdarovanja. Zato smo na naši šoli učenci šolske skupnosti organizirali akcijo zbiranja živil in igrač.  Akcija se je odvijala z željo, da jih dobijo vsi tisti, predvsem pa otroci, ki jim starši ne morejo privoščiti razkošnih daril, kaj šele osnovnih potrebščin za preživetje. S pomočjo dobrosrčnosti nas vseh smo zbrali 11 velikih škatel različnih igrač in 10 škatel živil. Kombi, poln živil in igrač, je že odpotoval v Škofjo Loko na Rdeči Križ, kjer bodo poskrbeli, da bo vse prišlo v prave roke. Naša ravnateljica, gospa Metka Debeljak, pa je na dobrodelni prireditvi, ki smo jo pripravili učitelji in učenci naše šole v petek, 30. novembra, gospe Mileni Miklavčič simbolično izročila zavoj zbranih dobrin.

Ponovno smo dokazali, da je dobrodelnost doma tudi pri nas.

Zapomnimo si, da je dati nekomu nekaj, česar nima, največje darilo v prihajajočem Miklavževem in božičnem vzdušju.

Zahvala prav vsem, ki ste prispevali po svojih močeh!

Barbara Tavčar