Učenci in delavci OŠ Poljane smo v petek, 30. 11. 2012, ob 17. uri pripravili dobrodelni koncert. Sledil je prodajni sejem izdelkov, ki smo jih izdelali učenci sami, izkupiček pa gre v šolski sklad za pomoč učencem iz socialno šibkejšega okolja.

Najprej so nastopajoči učenci nanizali nekaj misli o dobroti in prebrali še kratko poučno zgodbo o dobroti. Mladinski pevski zbor je navdušil z igrivo pesmijo, potem pa so učenci postregli z naštevanjem dobrodelnih aktivistov in akcij v svetu, v Sloveniji ter v našem bližnjem okolju.  Spomnili so nas, da ljudje še vedno znamo prisluhniti in pomagati drug drugemu.

Sledil je koncert skupine Bee Geesus. To je  a cappella gospel zbor iz Ljubljane, ki ga sestavljajo študenti iz vse Slovenije in ga prav tako zaznamuje dobrodelnost. Za kratek hip smo pozabili na vse slabo in preprosto uživali v lepem.  Gospa ravnateljica Metka Debeljak pa je po svojem govoru gospe Mileni Miklavčič, predsednici Območnega odbora Rdečega križa Škofja Loka, izročila simbolično darilo, ki je predstavljalo škatle, napolnjene z osnovnimi živili, igračami in knjigami. Zbrali smo jih učenci in zaposleni naše šole.

Mogoče so prav ta lepa sporočila prinesla toplino in pozitivno razpoloženje, ki je vplivalo na to, da so že tako lepi izdelki učencev še bolj zasijali in privabili številne kupce.

Koncert in dobrodelni sejem sta torej vsaj malo ogrela vse, ki so ta petek obiskali OŠ Poljane.

Francoski esejist in moralist iz 17. stoletja La Bruyere je zapisal:

Užitek je srečati pogled tistega, kateremu si pred kratkim storil kaj dobrega.

Upamo, da smo tako s prelepim koncertom kot tudi z dobrodelnim sejmom prižgali vsaj kakšno iskrico v otroških očeh.

Še nekaj vtisov …

Zelo izvirna prireditev.

Obiskovalec

Čudovita predstava, izvirna, zelo lepo ste se spomnili.

Obiskovalka

Odlično petje, uživala sem, le preveč hrupa je bilo.

Mihaela Žakelj Ogrin

Letošnja predstava je bila sigurno še en korak naprej. Vsi so se zelo potrudili, izredno širok je bil izbor atraktivnih daril. Vsa darila so ne samo lepa, ampak tudi praktična.

Frenk Tavčar

Predstava mi je bila zelo všeč, še posebej Bee Geesus. Edino, kar bi morali spremeniti je, da bi šolski pevski zbor več pel.

Urša Božnar, 9. a

Najbolj všeč mi je bil zbor Bee Geesus.

Meta Pintar, 9. b

Zelo mi je bilo všeč, ker so zelo dobro peli.

Saša Dolinar, 9. a

Všeč mi je bila zgodba o ženski, ki se je preoblekla v beračico in preizkusila dobrodelnost.

Janez Justin, 9. a

Najbolj všeč mi je bilo petje.

Tjaša Buh, 9. a

Dobro so peli.