Zastor je padel! Naši devetošolci so se poslovili od poljanske osnovne šole, od učiteljev in še posebej od razredničark, ki sta jih spremljali zadnja štiri leta. Zapomnili si jih bomo kot generacijo, ki jim je šolanje več kot eno leto krojila epidemija. Tako so bili prikrajšani tudi za šolo v naravi na Rogli.
Brez valete pa si konca šolanja res ni mogoče predstavljati. Seveda je bila drugačna, brez staršev in prijateljev, brez plesa. Vendar so pripravili prisrčen in zanimiv program, v katerem so pokazali nekaj svojih talentov. Gospa ravnateljica in župan naše občine sta jim podelila spričevala ter priznanja in jim zaželela vse dobro v življenju, v katerega vstopajo.

Kar malo ganjeni smo bili ob petju njihove himne, ki je na melodijo slovenske popevke Čez Šuštarski most povzela njihovo doživljanje osnovnošolskih dni.

Še pred valeto so izdali tudi simpatično glasilo, ki so ga hudomušno naslovili – Mi bomo lahko brez šole,  kaj bo šola brez nas?!

Srečno, generacija 2020/2021!