Osnovna šola Poljane že vse od septembra 2019 sodeluje v projektu Trajnostna mobilnost, ki ga organizira Ministrstvo za infrastrukturo RS s partnerji. Med glavnimi cilji projekta sta spreminjanje potovalnih navad otrok in njihovih bližnjih ter zmanjševanje motornega prometa v okolici vrtcev in šol.

Šolarje bo v prihodnjem tednu med 19. 4. 2021 in 23. 4. 2021 spremljala kokoška Rozi, ki jih bo nagrajevala s posebnimi karticami glede na to, katere trajnostne načine prihodov v šolo bodo izbirali (peš, kolo, skiro, rolerji, avtobus, kombi ali kombiniran prevoz) in koliko se bodo gibali tudi v popoldanskem času (vsaj dva prehojena kilometra dnevno ali kakšne druge dejavnosti na prostem v dogovoru z učiteljico).

Cilj celotedenske dejavnosti je vsaj 7-odstotno povečanje trajnostnih prihodov na ravni cele šole. Prosimo, da nam s spodbujanjem svojih otrok in lastnim zgledom pomagate, da bomo cilj dosegli in naredili nekaj dobrega za okolje in nas same. Pojdimo peš!