V četrtek, 15. novembra, je pred našo šolo pripeljal tovornjak “E-transformer”, v katerem so se vsi učenci  seznanili z ločevanjem, zbiranjem in recikliranjem električne in elektronske opreme.  Gre za akcijo, ki bo pripomogla k boljši osveščenosti na področju odpadne električne in elektronske opreme (e-odpadki) ter odpadnih prenosnih baterij in akumulatorjev (odpadne baterije). Posamezni razredi so se v e-transformerju izobraževali skozi celo dopoldne, vsak razred pa je imel za to na voljo 20 minut.

1. razred

O svojih vtisih po ogledu notranjosti tovornjaka nam je zaupalo nekaj učencev 9. a in 9. b razreda.

Jaka L.: Zelo zanimiva predstavitev recikliranja odpadkov.

Lucija: Ena izmed dobrih ekoloških akcij, ki res nekaj naredi.

Ema: Odlična akcija. Ljudi seznani z ločevanjem odpadkov, ki so za okolje lahko zelo nevarni.

Iza: Zelo mi je bilo všeč, ker so bili aparati razstavljeni in smo lahko videli njihovo sestavo.

Tjaša B.: Všeč mi je bilo, ker smo na koncu lahko na tabličnem računalniku igrali igrico Od-ločuj.

Špela: Zanimiva predstavitev, kakšna sta telefon in televizija od znotraj.

Tjaša S.: Ogledali smo si poučen film o ločevanju in sestavi različnih aparatov.

Urša: Všeč mi je, ker akcija res nekaj naredi.

Mojca: Zelo mi je bilo všeč. Zanimiv je bil film, posebej pa še to, da so ob omembi določenih odpadkov te v tovornjaku tudi osvetlili.