* Naslovna fotografija predstavlja logotip Zveze Lions klubov, distrikt 129, Slovenija, ki je nosilec projekta Plakat miru.

Plakat miru 2020 je prinesel veselje v našo šolo, saj se je devetošolka Lejla Vita Rihtaršič uvrstila med prve tri nagrajenke, katerih dela bodo potovala še na končni izbor, na katerem sodelujejo izbrana dela z vseh koncev sveta.

Lejla je že marsikdaj dokazala, da je prava umetnica!

Čestitamo Lejli Viti in njeni mentorici Mihaeli Žakelj Ogrin, Lejli pa želimo veliko uspeha na izboru!

Najboljših pet plakatov miru si lahko ogledate na tem mestu, ostalih 20 finalnih plakatov iz vse Slovenije pa v spodnji galeriji.

Stela Fister, OŠ Prežihov Voranc          Darina Balaguta, OŠ Dante Alighieri           Lejla Vita Rihtaršič, OŠ Poljane

Katja Strmšek, OŠ Rada Robiča                                         Alja Felšő, Dvojezična OŠ Lendava