V petek, 19. oktobra, so se učenke, ki obiskujejo angleški gledališki klub, udeležile tujejezičnega recitala v Škofji Loki, ki ga je letos že dvanajstič po vrsti organizirala Gimnazija Škofja Loka. Letošnja tema je bila posvečena mednarodnemu letu medgeneracijske solidarnosti. Učenke naše šole so nastopile s kratko dramsko točko z naslovom Father and his son – an old Irish folk tale ter med gledalci požele bučen aplavz, saj so s točko uspele posredovati pomembno sporočilo: “Spoštuj starejše in se obnašaj do ljudi, kot želiš, da se oni obnašajo do tebe.” Med njihovim nastopom smo s projekcijo prikazali tudi nekaj nagrajenih likovnih del na temo medgeneracijske solidarnosti, ki so jih pri likovnem pouku ustvarili učenci naše šole.

Na začetku sta nas pozdravila ravnatelj Gimnazije Škofja Loka gospod Jože Bogataj ter pesnica Neža Maurer, ki je z nekaj stavki v ruskem jeziku pričela recital. Slišali smo lahko točke v različnih evropskih in svetovnih jezikih, nastopila pa sta tudi dva učenca priseljenca iz Libanona in Kosova, ki sta z nami delila svoje izkušnje ob prihodu v Slovenijo.

Teja Podgrajšek