V ponedeljek, 8. oktobra 2012 je potekal drugi naravoslovni dan za 5. razrede z naslovom Zemlja ima vročino. Obiskala sta nas dr. Klima in detektivka July. Spremenila sta nas v detektive in raziskovali smo energetsko učinkovitost naše šole. Ugotavljali  smo porabo elektrike na šoli, pravilno postavitev luči v učilnicah, tesnenje oken, načine ogrevanja šolskih prostorov in učinkovitost ureditve okolice šole.

Naše ugotovitve:

–          Na šoli zelo skrbimo, da po nepotrebnem ne gorijo luči.

–          Luči v učilnicah so vodoravno postavljene glede na vir svetlobe, kar je pravilno.

–          Novejša okna tesnijo dobro, starejša pa ne.

–          Na vhodu imamo vetrolov, kar je zelo priporočljivo.

–          Na južni strani šole imamo zasajene listavce, ki zadržujejo toploto poleti, pozimi pa odvržejo liste in s tem omogočajo sončnim žarkom dostop do učilnic.

–          Večina oken učilnic je na južni strani.

–          Ogrevanje šole bo s prenovo ekološko ustreznejše in cenejše.

Ob zaključku smo ge. ravnateljici napisali pismo, v katerem smo jo seznanili s svojimi ugotovitvami o energetski učinkovitosti naše šole.