Tudi v letošnjem šolskem letu smo se udeležili mednarodnega projekta PLAKAT MIRU, ki ga vodijo Lions klubi po vsem svetu. Veseli smo, da nam je uspelo izdelati lepe in zgovorne plakate o tem, kako lahko prispevamo k miru.

Strokovna komisija v sestavi Agata Pavlovec, Anja Fabiani in Silva Košnjek pravi takole:

»Vsi učenci so ustvarili čudovita dela, vsak posebej je edinstven, saj smo prepričani, da je v vsakem likovnem delu čut do miru v svetu na poseben pogled skozi oči otrok.
Izbor tako kot vsako leto ni bil lahek.«

Komisija je izbrala pet plakatov – iz vsake šole po enega, in sicer:

• Ivana Jordanov, 8. c, OŠ Škofja Loka-Mesto
  • Blaž Penev, 7.d, OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka
  • Anej Tavčar, 7. c, OŠ Ivana Groharja Škofja Loka
  • Lejla Vita Rihtaršič, 9. a, OŠ Poljane
  • Nataša Ceferin, 8. c, OŠ Železniki

Čestitke vsem učenkam in učencem, še posebej pa naši učenki Lejli Viti Rihtaršič.

Mihaela Žakelj Ogrin

*****************************

Glede na vse omejitve zaradi koronavirusa  in prepovedi druženja žal razstave ne moremo pripraviti na ogled, zato bomo za vse plakate, za vsako šolo posebej pripravili foto posnetke in jih objavili  v več javnih omrežjih, na spletni strani Občine, LK, medijih …

Lejla Vita Rihtaršič