Učenci 6. a in 6. b so 3. oktobra imeli prvi tehniški dan. Kaj so videli, so povedala štiri dekleta.

V sredo, 3. oktobra, smo se učenci šestih razredov odpravili na Visoko. Tam nas je pričakal gozdar Primož Kalan. Najprej smo si ogledali vzdolžni in prečni prerez. Nato nas je popeljal do dreves okrog Tavčarjevega dvorca. Odšli smo do Tavčarjeve grobnice, kjer smo pomalicali, potem pa smo se odpravili naprej po gozdni učni poti, na kateri smo videli veliko dreves, pa tudi veliko gob. Prišli smo do zadnjega drevesa, jesena. Proti dvorcu smo se vračali po drugi poti. Poslovili smo se od gozdarja ter se vrnili v šolo.

Ogled gozdne učne poti se je vsem zdel zanimiv in poučen.

Ema Primožič, Kaja Klemenčič in Karmen Potočnik

Odšli smo na naravoslovni dan, k Tavčarjevem dvorcu in si ogledali gozdno učno pot, kjer smo se naučili veliko novega, ter zanimivega. Najbolj všeč mi je bila malica, saj sem si lahko oddahnila od pisanja, od katerega me je že bolela roka, ter se pošteno najedla, ker sem bila zelo lačna. V šoli smo potem ponovili, kaj smo se naučili o drevesih: bukvi, macesnu, javorju, gabru, lipi, jelki, boru, hrastu ter smreki.

Sabina Potočnik