Za prvošolce je bil zelo zanimiv ponedeljek, 17. septembra, ko jih je v obiskal policist Sebastjan Mirnik. Najprej se je z njimi srečal v učilnici. Pogovarjali so se o prometni varnosti, vedenju v prometu v različnih situacijah, večjo pozornosti pa so namenili vidljivosti v prometu. Policist je prvošolce opozoril na redno nošenje rumene rutice ter kresničke ali drugih odsevnih teles na oblačilih in šolskih torbah. Opozoril jih je tudi na sedenje na ustreznem mestu in sedežu v avtomobilih, kombijih in avtobusih ter na obvezno pripenjanje z varnostnim pasom v vseh prevoznih sredstvih, kjer so pasovi vgrajeni.

Po razgovoru so se prvošolci v spremstvu policista in učiteljic sprehodili po stari cesti do centra Poljan, naprej do semaforiziranega križišča in čez most, od tam pa nazaj proti šoli. Tako so se še na samem terenu v skupini urili v pravilni hoji po prometnih površinah, predvsem pa jih je policist večkrat opozoril na pravilno in varno prečkanje ceste.