Na prvi šolski dan, v ponedeljek, 3. 9. 2012, smo v šoli v Poljanah sprejeli 31 prvošolcev, na PŠ Javorje pa 11.

Najprej jih je pozdravila ravnateljica ga. Metka Debeljak, nato pa še župan g. Milan Čadež. Vsi so se razveselili županovega darila – slovenske zastave, s tem pa prevzeli dolžnost, da jo bodo skupaj s starši doma izobesili ob državnih praznikih.

Po uvodnem pozdravu je sledila lutkovna igrica Polna luna in shujševalna kura v izvedbi Tine Rozinger.

Po njej pa so prvošolci v spremstvu staršev in svojih učiteljic odšli v učilnice. Prvošolce je čakalo sladko presenečenje, starši pa so dobili še nekaj uvodnih informacij. Skupaj so si ogledali lepo urejene kotičke, na pripravljene poličke pa so zložili svoje šolske potrebščine. Nato so se poslovili in v pogovoru naslednje jutro povedali, da so tudi preostali del dneva lepo preživeli v krogu domačih in prijateljev.