Učiteljica Cilka Čibej se je s svojim razredom (5. b) vključila v projekt Skupaj pod dežnikom. V razredu je učenec albanske narodnosti, ki je predstavil svojo deželo Kosovo. Prinesel je recepte njihovih tradicionalnih jedi, ki jih pripravlja njegova mama, skupaj z učiteljico pa sta oblikoval PPT predstavitev, ki se jo je naučil v slovenskem jeziku. Predstavil je lego Kosova, njihove naravne in kulturne znamenitosti, hrano, tradicionalno glasbo in plese. Najbolj zanimiva je bila njihova abeceda, ki vsebuje kar nekaj drugačnih črk, ki jih v slovenščini ne poznamo. Sošolci so ga z zanimanjem poslušali in mu ob koncu navdušeno zaploskali. Skozi predstavitev so učenci izvedeli veliko novega o sošolcu in državi, iz katere prihaja, kar spodbuja njihov občutek povezanosti, medsebojno razumevanje in strpnost.