V sklopu Unesco projektov nas je OŠ Zreče povabila k dejavnosti Obudimo pisanje pisem. Za sodelovanje se je odločilo pet razredov naše šole, ki so dobili partnerske razrede z drugih šol. Učenci so se sodelovanja v projektu zelo razveselili, saj imajo v času elektronske komunikacije bolj malo možnosti za klasično dopisovanje z vrstniki, ki je bilo včasih precej popularno. Skozi pisma so spoznali življenje vrstnikov v drugih krajih po Sloveniji, kar je bilo še posebej zanimivo za tiste, ki so si dopisovali z učenci mestnih šol. Ker pa smo si ljudje različni, se je tudi tokrat izkazalo, da so se nekateri izjemno potrudili pri lepopisu, vsebini in dolžini pisem, drugi pa so bili razočarani, saj so dobili dopisovalca, ki se mu ni tako zelo ‘pisalo’! Dopisovanje, ki se je začelo že pozimi, je prekinil virus, vendar pa je nekaj učencev kljub temu ohranilo nova poznanstva.