TOLE MORAM POVEDAT’ je naslov natečaja Muzejskega društva Škofja Loka, ki so se mu že drugič odzvali tudi naši učenci.
V času, ko so se s starejšimi še lahko brezskrbno družili, so se pogovarjali z dedki, babicami, starejšimi sosedi ali sorodniki in izvedeli, kako so se nekoč šolali, se igrali, kaj so jedli, katere poklice so opravljali, kako so kmetovali, oglarili, klekljali, tesarili …
Zbrali so tudi zanimive fotografije, ki so nam pomagale popotovati v preteklost.

Komisija pri Muzejskem društvu Škofja Loka je med vsemi prispelimi zapisi izbrala prispevek  Matevža Demšarja, ki je zapisal pogovor z mamino teto, gospo Vido Zupanc. Prispevku je dal naslov ŠOLA PRI URŠULINKAH. Za nagrado prejme dve vstopnici za Adrenalinski park GEOSS. Za enako nagrado je bil en učenec izžreban in tudi ta je z naše šole, Maks Čemažar Hren.

Čestitke obema, pa tudi vsem drugim sodelujočim, saj komisija pri izbiri nagrajenca zagotovo ni imela lahkega dela.

Naloge so javno dostopne na shorturl.at/xDF08, nekaj pa jih bo objavljenih tudi v Loških razgledih.

Naslednje fotografije je prispeval šestošolec David Kokelj, ki še kako dobro pozna staro oglarsko obrt.

********************************************************

Spodnje fotografije in spomine na stare čase so prispevali Lucija Malovrh, Amadej Demšar, Dominik Kolgjeraj, Ajda Kržišnik, Zoja Klemenčič in Eva Stržinar.