Posebno pozornost junija namenimo učenkam in učencem 9. razreda, ki letos zaključujejo osnovnošolsko obveznost. Tega so se zavedali že septembra in takoj začeli s plesnimi vajami pa tudi z zbiranjem denarja. Zgledno so organizirali nogometni turnir in ker je dobro uspel, so v mesecu maju priredili še dva – enega v nogometu in drugega v košarki. Zbirali so tudi star papir ter pisali prošnje sponzorjem. Tako se je nabralo kar nekaj denarja za glasilo, valeto in šolo v naravi na Rogli.

V petek, 8. junija, so se učenke in učenci 9. razreda vsi lepi, urejeni in ponosni predstavili na valeti v Kulturnem domu v Poljanah. Že v ponedeljek pa so se odpravili na zadnjo osnovnošolsko šolo v naravi, in sicer na Roglo. Vreme ni bilo najlepše, a vseeno s bili zadovoljni.

Osnovno šolo Poljane torej zapuščajo in hkrati že razmišljajo o srednji šoli, ki so jo izbrali za svojo nadaljnjo pot v življenje.

Želimo jim veliko uspeha in sreče!

VALETA

ROGLA