Na zadnji dan pouka pred počitnicami smo se razveselili Valentinove pošte. Kot je že v navadi, nekaj dni pred valentinovim postavimo škatlo, v kateri se zbirajo sporočilca za učence in učitelje.
Učiteljica je s pomočniki skrbno razporedila pisemca po razredih, da so razveselila pravega naslovnika in v petek smo pošto že res težko pričakovali. Letos smo spodbudili učence, naj napišejo lepo sporočilo komurkoli, ki jim je pri srcu – bodisi prijatelju, sošolcu, bratcu, sestrici, simpatiji ali učitelju. Med razporejanjem pošte smo skrbno pregledali, da sporočilo ni žaljivo, hudomušno ali škodoželjno in z veseljem lahko potrdimo, da takih med Valentinovo pošto ni bilo. Učenci so napisali čudovita sporočilca, ki so narisala nasmeh na marsikateri obraz.

Namen našega valentinovega ni bil “potrošniški”, ampak sporočiti drugemu nekaj lepega, videti dobro v drugem in mu to povedati.

Barbara Tavčar