Napovedano toplo spomladansko vreme smo z učenci 1. razreda izkoristili za izvedbo športnega dne.

V petek, 11. maja, smo se odpravili na pohod. Pot nas je izpred šole vodila do cerkve pri sv. Križu, kjer smo imeli prvi postanek za požirek soka. Zaradi mokre trave v okolici cerkve smo se kar hitro podali naprej proti Srednji vasi. Med hojo smo opazovali cvetoče travnike, ponovili pridobljeno znanje o geografskih pojmih, zapeli nekaj pesmic ter se veselo pogovarjali. Pri Mežnarju smo za spomin naredili tudi gasilski posnetek. V Srednji vasi smo varno prečkali glavno cesto ter si v Žabji vasi na produ ob Sori končno prislužili daljši postanek z malico. Ker nam hoja v hrib ni povzročala težav, smo imeli dovolj časa tudi za igro ob vodi – metanje kamnov, zidanje gradov iz mivke ter druženje s sošolci in sošolkami.  Od tam smo nato po senci in prijetnem hladu nadaljevali pot ob Sori, mimo cerkve v Poljanah nazaj do naše šole.

Prijetno utrujeni smo tako zaključili športni dan. Imeli smo se zelo lepo.