Torkovo popoldne je bilo zanimivo in zelo koristno za devetošolce, saj je na šoli potekala predstavitev srednjih šol, vabljeni pa so bili tudi osmošolci.
Ker se poklicna odločitev naglo bliža, so si pred šolo s posebnim zanimanjem ogledovali tudi pripadnike Slovenske vojske, njihovo opremo, orožje in vozila.

Predstavitve srednjih šol sta spremljali tudi Iris in Špela iz 7. b in povedali:
»Svoj program so predstavili profesorji različnih šol iz Škofje Loke, Kranja, Naklega, Radovljice in Ljubljane. Večina učencev je našla koristne informacije, še več pa jih bodo dobili na februarskih informativnih dnevih.
Nekateri že vedo, kje bodo nadaljevali šolanje, mnogo pa je takih, ki še niso odločeni. Devetošolka Eva nama je povedala, da bo srednjo šolo izbrala tako, da bo sledila svojim občutkom. Na BIC Ljubljana bi odšla zaradi živali, a jo je navdušenje minilo, ker misli, da je tam premalo družboslovnih predmetov.«