Tudi letos smo prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti združili s sodelovanjem v projektu Stara igrača za novo veselje, katere cilj je izmenjava še uporabnih igrač. Prva menjalnica igrač je bila na naši šoli zvedena že leta 2014. V tednu pred dobrodelnim sejmom, ko se prodajajo otroški izdelki z namenom zbiranja denarja za šolski sklad, na šoli in v vrtcu zbiramo igrače. Otroci prostovoljno v šolo oz. vrtec prinesejo igračo,  v zameno pa dobijo kuponček. Spodbujamo jih, da prinesejo več igrač, kot vzamejo nazaj kupončkov. Vse te igrače se zbirajo po igralnicah in učilnicah. Na dan dobrodelnega sejma pa jih s pomočjo dežurnih učencev razporedimo na mize, klopi, stole, praktikable … Letos je pomagalo devet petošolcev.

Po šolski prireditvi se menjalnica »odpre«. Otroci vstopijo v zagrajen prostor menjalnice in si izberejo katero koli igračo. Pri izhodu dežurnemu učencu izročijo kupon. Prednost pri vstopu v menjalnico imajo mlajši otroci. Igrače, ki na koncu ostanejo, podarimo dobrodelnim organizacijam. Najprej jih presortiramo in potem s pomočjo dežurnih učencev zložimo v škatle. Letos jih je k nam prišel iskat predstavnik Rdečega križa iz Škofje Loke.

Mirjam Rožič Pfajfar