1. SKUPINA, 2. POHOD

MOŽIC – 1602 m, 7. 12. 2019

Pa smo le dočakali teden, v katerem nas ni obdaroval le sv. Miklavž, temveč tudi sonce s svojimi žarki. Mlade planince prve skupine je zvabil v hribe. Odpravili smo se na Možica. Izhodišče pohoda je bilo Bohinjsko sedlo. Otroke so očarale čudovite stezice, ki so se vzpenjajoče vile do vrha Možica. Opazili so veliko bunkerjev in se v enega izmed njih tudi podali, nato pa pot nadaljevali proti vrhu. Bilo je izjemno toplo, zato so si zasluženo  malico privoščili kar na vrhu. Od tam so občudovali zasneženo gorovje Julijcev, Karavank in Kamniško-Savinjskih Alp. Poiskali smo vrhove, na katerih smo že bili, saj nam je narava nudila razgled daleč naokoli. Sestopili smo mimo stare kasarne čez Slatnik. V Litostrojski koči sta bila lastnika izjemno prijazna. Dovolila sta, da so otroci na toplem pojedli preostanek malice in se pogreli s čajem.  Prijetno utrujeni in polni lepih vtisov smo se vrnili domov.

Katja Zorko