Tokratni kulturni dan je bil namenjen vsem učenkam in učencem naše šole. Izhodišče je bila večini sicer dobro poznana zgodba o Martinu Krpanu, ki smo si jo ogledali v Žireh – priredbo izvirnega Levstikovega dela so odlično uprizorili učenci OŠ Žiri in igralci DPD Svoboda Žiri, in sicer pod naslovom Martin Krpan – z Vrha doma pa strašansko močan.

Po prihodu v šolo so učenke in učenci od 6. do 9. razreda eno šolsko uro spoznavali življenje in delo Frana Levstika, v naslednji uri pa so s kvizom preverili, kaj in koliko so se naučili.

***********************************************************************************

Drugošolci so odšli domov s Krpanovo kobilico – tako so imenovali konjička, ki so ga zgibali iz papirja. Najprej je zgledalo, da bo izdelava enostavna, potem pa se je izkazalo, da le ni bilo tako. Po ogledu gledališke predstave, nad katero so bili navdušeni, je bilo ravno prav časa, da so izdelali konjička, ga po lastni želji pobarvali ter se z njim med seboj poigrali.

Irma Čadež

• Vir prikazne slike prispevka je spletna stran OŠ Žiri.