V tednu otroka smo iskali skriti zaklad. In ga našli. V lepih zelenih škatlah po šoli so bili skriti  predmeti, ki so predstavljali različne pravice. Iskali in odkrivali smo jih skupaj z otroki iz vrtca ter učenci 1. in 2. razreda. Vsaka škatla je skrivala čudovite pesmi, ki so nas na krilih besed popeljale k raziskovanju naših pravic. Tako je, naš zaklad so naše pravice. Naša jabolka, ki rastejo na drevesu življenja. Zorijo in odraščajo z nami. Pravica do igre, učenja, pravica do spoštovanja, pravica do družine, pravica do miru in pravica do odraščanja. Brezskrbnega in polnega smeha. Naše pravice so sedaj varne v zavetju naše drevesne krošnje.

Da pa je to potovanje uspelo, gre zahvala učencem, ki so prevzeli pomembno nalogo in pospremili vse mlajše na to potovanje. Čestitamo!

Pa zaključimo še z besedami iz pesmi Toneta Pavčka Naše pravice: »Pravica pravic je pravica živeti, biti otrok, za srečo rojen …«

Barbara Tavčar

***************************************************************************************

Takole so zaklad iskali v 2. a …